Natječaj Zagreb i Zagrepčani

Natječaj za sudjelovanje na klupskoj izložbi fotografija Zagreb i Zagrepčani 2010.

Uvjeti sudjelovanja:

1. Pravo sudjelovanja imaju samo članovi Fotokluba Zagreb.

2. Primiti će se fotografije svih vrsta, stilova i procesa snimanja i obrade, na temu ZAGREB I ZAGREPČANI, uz uvjet da nisu izlagane na dosadašnjim izložbama Zagreb i Zagrepčani poželjno je da su snimljene u posljednjoj godini.

3. Autori mogu sudjelovati s najviše 4 (četiri) crnobijele ili kolor fotografije. Dimenzije fotografija: najveća dužina stranice 40 cm najmanja dužina stranice 20 cm.

4. Na poleđini svake fotografije potrebno je napisati tiskanim slovima, istovjetno kao u prijavnici:
- ime i prezime autora,
- redni broj i naziv fotografije

5. Uz fotografije je potrebno priložiti popunjenu i potpisanu prijavnicu.

6. Radovi koji ne odgovaraju navedenim uvjetima neće biti žirirani.

7. Fotografije za izložbu i nagrade odabrati će žiri u sastavu: Nino Šolić, Krešimir Mehičić i Damir Tiljak.
Tajnica izložbe je Helena Cuculić.

8. Žiri će dodijeliti nagrade;
- jednu prvu,
- dvije druge,
- tri treće,
- do šest diploma
Žiri može dodijeliti i nagradu za kolekciju u zavisnosti od kvalitete primljenih fotografija.

9. Kalendar izložbe:
- prijem radova zaključno do: 14.05.2010.
- žiriranje do: 18.05.2010.
- otvorenje izložbe: 25.05.2010.
- povrat radova: po završetku izložbe

10. Fotografije dostaviti u Klub na adresu Fotoklub ZAGREB, Ilica 29/3, Zagreb, radnim danom od 9 do 17 i utorkom od 19 do 21 sat.

11. Organizator pridržava pravo reprodukcije fotografija u katalogu, tisku ili web stranici, osim u slučaju izričite zabrane autora.

12. Izložba će biti otvorena u Galeriji Foto kluba Zagreb,25. svibnja 2010. u 20 sati.

13. Fotografije će biti izložene u okvirima formata 40 x 50 cm s crnom podlogom.

14. Zaključne odredbe: Autori nagrađenih i pohvaljenih fotografija trebaju najkasnije do 20.05.2010. dostaviti digitalne izvornike fotografija predanih za ovu izložbu. Digitalni izvornici koristit će se za izradu kataloga i za predstavljanje izložbe u medijima i na web stranicama Fotokluba Zagreb. Članovi žirija i tajnik izložbe mogu sudjelovati na izložbi izvan konkurencije.

Upravni odbor Fotokluba Zagreb

download datoteka:
Propozicije i prijavnica za natjecanje Zagreb i Zagrepčani (131 KB)