Izložba "Turska fotografija"

Izložba

U utorak 8. studenog, u 19,30 sati, u Galeriji Fotokluba Zagreb, Ilica 29/III, Zagreb, otvorenje je izložbe: TURSKA FOTORAFIJA.

Nastavljajući tradicionalnu suradnju s fotoklubovima iz Turske u Fotoklubu Zagreb donosimo presjek radova dvaju autorskih skupina koje dolaze iz dva geografski udaljena grada: Izmira i Adane. Izmir, smješten na obali Egejskog mora, broji gotovo 4 milijuna stanovnika i treći je najveći grad u Turskoj, a autori se predstavljaju velikom kolekcijom fotografija izrađenih u tehnici slikanja svjetlom - "Light painiting". Adana, administrativno središte istoimene provincije južne Turske broji, 1,6 milijuna stanovnika i peti je grad po veličini u Turskoj. Autori iz ovog grada predstavljaju se stilski raznovrsnim opusom, od dokumentarne i socijalno angažirane fotografije do eksperimentalnih tehnika i tehnika slikanja svjetlom. Turska je fotografija velika nepoznanica izvan njihove zemlje stoga nam je drago da i ove godine možemo javnosti prikazati ovu neobičnu i inspirativnu fotografsku scenu.

Izložba je otvorena do 18. studenog i može se pogledati svaki radni dan od 9 do 17 sati, te utorkom od 19 do 21 sat.

Darija Tripalo