Natječaj - Fotografija godine 2011.

Fotoklub Zagreb objavljuje natječaj za sudjelovanje na klupskoj izložbi fotografija:
FOTOGRAFIJA GODINE 2011.

Uvjeti sudjelovanja:

Pravo sudjelovanja imaju samo članovi Fotokluba Zagreb.

1. Teme izložbe su:

a)slobodna
b)noćna fotografija

2. Prihvaćaju se crno/bijele i fotografije u boji svih vrsta, stilova i procesa snimanja i obrade, uz uvjet da nisu izlagane na dosadašnjim izložbama "Najfotografija".

3. Svaki autor može sudjelovati s najviše tri fotografije po temi.

4. Prihvaćaju se fotografije veličine od 20 x 30 cm (uključujući i A4) do 30x45 cm, kao i panoramski formati od 10x30 cm do 10 x 45 cm.

5. Na poleđini svake fotografije potrebno je napisati istovjetno kao u prijavnici:

- ime i prezime autora
- redni broj fotografije
- naziv fotografije

6. Uz fotografije potrebno je priložiti popunjenu i potpisanu prijavnicu.

7. Radovi koji ne odgovaraju navedenim uvjetima kao i fotografije potpisane sa prednje strane neće biti uzete u konkurenciju.

8. Fotografije za izložbu i nagrade odabrati će žiri.

9. Žiri može za najuspješnije fotografije, za svaku temu, dodijeliti sljedeće nagrade i pohvale: jednu prvu, dvije druge, tri treće i do šest pohvala.

Kalendar izložbe:
- prijem radova do: 13. 12. 2011.
- žiriranje do 15. 12. 2011.
- otvorenje izložbe: 20. 12. 2011.

10. Organizator pridržava pravo reprodukcije fotografija u katalogu, tisku, press materijalu ili web stranici, osim u slučaju izričite zabrane autora.

11. Sve primljene fotografije treba dostaviti u Fotoklub Zagreb u digitalnom obliku u punoj rezoluciji kako bi bile uvrštene u Zbirku digitalne fotografije Fotokluba Zagreb, osim ukoliko autor ne želi da njegova fotografija bude dio zbirke*.

12. Izložba će biti otvorena u galeriji Fotokluba Zagreb 20. prosinca 2011. u 19:30 sati.

Članovi žirija mogu sudjelovati na izložbi izvan konkurencije s maksimalno jednom fotografijom po temi.
Odluke žirija biti će objavljene na oglasnoj ploči u klubu i na internet stranici kluba.

Upravni odbor kluba

download datoteka:
Prijavnica za natječaj - Fotografija godine 2011 (89 KB)