izložba - WIGAN 10 - UK Geovisualization

Izložba fotografija - Wigan 10 - "Geovisualization" - zvijezde fotoklupske scene iz V. Britanije

U utorak, 7. veljače u Galeriji Fotokluba Zagreb, Ilica 29/3 u 19.30 otvara se izložba fotografija "Geovisualization" članova fotografskog udruženja: Wigan 10 iz V. Britanije.

Fotoklub Wigan 10 u samom je vrhu najuspješnijih fotografskih udruženja u Velikoj Britaniji.

Na svjetskoj razini ostvarili su prvo mjesto na 1. FIAP-ovom svjetskom kupu klubova 2006. godine. Od tada su na ovom jednogodišnjem natjecanju fotografskih klubova svijeta plasirani uvijek među prvih deset klubova – stoga nije ni čudo što su dobili i nagradu “Maurice Dorikens Trophy” 2010. godine u okviru FIAP-ovog natjecanja kao klub koji je imao najbolje rezultate na natjecanju FIAP-a od 2006. do 2010. godine.

Do ljeta 2011. tijekom postigli su tijekom 22 godine brojne uspjehe u okviru Velike Britanije, ali i na svjetskim natjecanjima:
LCPU (Lancashire & Cheshire Photographic Union) - pobjednici 18 puta
PAGB (The Photographic Alliance of Great Britain
National PAGB Inter-Club Slide/PDI - pobjednici 9 puta
National PAGB Inter-Club Print - pobjednici 2009. godine
PAGB Great British Cup - pobjednici 4 puta
PAGB Great British Nature Cup - pobjednici 2 puta

Šestero prijatelja osnovali su ga prije 22 godine u želji da se stvori forum u okviru kojeg će diskutirati međusobno o fotografiji te raditi zajedno u primarno nenatjecateljskoj atmosferi (nema organiziranih natjecanja unutar kluba).

Natječu se s drugima aktivno sudjelujuću u natjecanjima i na organiziranim izložbama u zemlji inozemstvu.

Od vrlo skromnih početaka njihov uspjeh je rastao sukladno njihovim fotografskim entuzijazmom.

Klub je član Lancashire & Cheshire Photographic Union (LCPU).

Ovom izložbom već drugi puta gostuju u Zagrebu, a autori koji sudjeluju su:
Gwen Charnock, David Butler, Phil Charnock, John Jerstice, Dick Mobey, Ed Roper, Chris Charnock, Chris Hague, Maurice Jones, Marco Pozzi, Roy Rimmer, Kathryn Scorah i Austin Thomas

S poštovanjem,

Darija Tripalo, odnosi s javnošću Fotokluba Zagreb