Pokret i ples - Izložba fotografija

U sklopu Svjetskog dana plesa, u prostoru Zagrebačkog plesnog centra biti će otvorenje izložbe fotografija Pokret i ples, grupe autora članova Fotokluba Zagreb.

29. travnja u sklopu obilježavanja Svjetskog dana plesa Hrvatski institut za ples i Zagrebački plesni centar organiziraju niz radionica, predavanja i priredbi u sklopu kojih će se održati i otvorenje izložbe fotografija Pokret i ples članova Fotokluba Zagreb.

U sklopu Fotokluba Zagreb postoji škola fotografije Fotonaut, njezini su polaznici za ovogodišnji program fotografiranja portreta dobili kao temu portretiranje balerina. Na fotografijama su prikazana emocionalna stanja njihovih modela u različitim fazama, od koncentracije u pripremnim radnjama zagrijavanja preko ushita koji prati izvedbu pa sve do iscrpljenosti koja nastupa nakon odrađene vježbe.

Biti će izložene fotografije 17 autora, polaznika škole fotografije Fotonaut i njihovih voditelja. Otvorenje izložbe je 29. travnja u 19:45 sati u prostorijama Zagrebačkog plesnog centra, Ilica 10 (bivše kino Lika), Zagreb.

Autori (abecednim redom):

Ana Cofek