BEČ – Izložba "Controversies. The Law, Ethics and Photography"

Datum: 22.05.2010

Vrijeme polaska:
05:00 sati HNK,
05.15 sati Billa Rotor

Dolazak u Beč, uz usputna stajanja oko 11.00 sati

KUNST HAUS WIEN - Museum Hundertwasser predstavlja Izložbu "Kontraverze. Pravosuđe. Etika i fotografija" koja prikazuje problematičnu povijest fotografije od njezinih samih početaka 1839. Sve od oko stotinjak izloženih fotografija bile su predmetom kontraverzi – što društveno što pravnih.
Među prikazanim fotografijama nalaze se brojna svjetski poznata djela fotografa kao što su Man Ray, Robert Capa, Lewis Carroll, Henria Cartier-Bressona, Oliviera Toscania, Richarda Avedona, Roberta Mapplethorpea ili Todda Maisela.

Neke od fotografija su prilično šokantne pa organizatori izložbe osjetljivim osobama ne preporučaju posjet izložbi, dok je osobama mlađim od 14 godina ulaz zabranjen.

Nakon obilaska izložbe: slobodno

Povratak: 18.00 sati
Dolazak u Zagreb oko ponoći

Cijena: 300 kn
(uključuje prijevoz autobusom i ulaznicu za izložbu, samo u slučaju punog autobusa)

Uplate u tajništvu do 19.05.