Izložba fotografija: Kameraseura - Finska

U utorak, 15. listopada 2013. u 19.30 sati, u Galeriji Fotokluba Zagreb, Ilica 29/3, otvorenje je izložbe finskih fotografa pod nazivom "Četiri godišnja doba".

”Kameraseura” iz Helsinkija je fotografska udruga ljubitelja fotografije, koja ima više od 1400 članova i najveći je fotoklub u Finskoj. Osim mjesečnih okupljanja, članovi također sudjeluju u radu specijaliziranih sekcija unutar kluba. Klub izdaje i fotografski časopis (Kameralehti). Od siječnja 2008. godine članovima kluba su ponuđena stručna predavanja i na engleskom jeziku.

“Fotografi krajolika” (Maisemakuvaajat) jedna su od sekcija, a trenutno broje oko 60 članova koji održavaju mjesečne sastanke s prezentacijama i predavanjima vezanima uz fotografiranje krajolika. Pokrivaju i ostale srodne teme, pri čemu se fotografije članova sekcije pregledavaju i komentiraju. Također, organiziraju zajednička putovanja i fotoizlete.

Ova izložba pod nazivom “Četiri godišnja doba“ predstavlja 23 člana te sekcije. Fotografije prikazuju različite dijelove Finske. S tom izložbom autori žele prikazati bogatstvo vizura i raznolikost finskog krajolika koju donose promjene godišnjih doba. Zeleni krajolici toplih ljetnih dana u potpunosti se mjenjaju za vrijeme snježnih zimskih mjeseci kada se ne zaleđuju samo jezera, nego i samo more.

Autori fotografija na izložbi:
Pirkko Heiniö, Hannele Luhtasela-el Showk, Tuula Roos, Teuvo Rämänen, Kirsi MacKenzie, Erik Salo, Ves Jakkula, Jussi Jyvälahti, Klaus Kannas, Minna Lehtola, Marjut Korhonen, Niku Sokolov, Juha Ågren, Petri Allekotte, Matti-Sakari Pitkänen, Jarmo Talonen, Henry Valtonen, Jerry Ketola, Risto Heikkilä, Katariina Forsblom, Hannu Lehto, Anders Blomqvist, Hanna Blomqvist

S poštovanjem,

Darija Tripalo, odnosi s javnošću Fotokluba Zagreb