Izložba: Petar Krajačić Vilović - Iza nevidljivog

Otvorenje izložbe u utorak 14. siječnja 2014. u 19:30 sati,
Galerija Fotokluba Zagreb
Ilica 29/III, Zagreb

Na nepristupačnim mjestima, u kamenjaru, okruženo trnjem i kupinama, kao u nekoj bajci, postoji skriveno blago. No nije to blago u obliku ćupa zlata, to je naše zaboravljeno kulturno blago, dvorci i stare utvrde koje su stoljećima branile Hrvatsku. Uz nekoliko iznimaka danas leže razrušene i napuštene, ali ne i zaboravljene. Od zaborava ih je spasio jedan fotograf, Petar Krajačić Vilović. Probijajući se na ta najčešće nepristupačna mjesta, rastjerujući zmije i crne udovice, prolazeći čak i kroz minska polja, a često uz rizik da se motiv sruši na njega za vrijeme snimanja, Petar Krajačić Vilović stvorio je jedinstvenu zbirku fotografija utvrda i dvoraca Hrvatske dio koje po prvi put predstavlja javnosti izložbom u Fotoklubu Zagreb.