Izložba fotografija - KOLEKCIJA GODINE 2014.

U utorak, 2. prosinca 2014. u 19.30 u Galeriji Fotokluba Zagreb - Ilica 29/3 - otvorenje je izložbe fotografija KOLEKCIJA GODINE 2014.
Bit će predstavljeno 17 kolekcija sastavljenih od četiri fotografije.

IZ KATALOGA:

Kolekcija - specifično područje fotografskog izražavanja u kojem bezglasni vrisak vizualne imaginacije povezuje temporalne i strukturalne komponente u smislenu logičku cjelinu. Kolekcija priča priču, prenosi ideju, izražava poruku u nastavcima, logičkim cjelinama, koherentnim odlomcima i stoga zahtjeva dublje razumijevanje fotografskog instinkta i aktivnije promišljanje fotografskog djelovanja. Zbog toga stvaranje kolekcije – u ovom slučaju od četiri fotografije – spada u zahtjevnije oblike fotografskog izražavanja.

Osim od autora, kolekcija i od gledatelja zahtjeva veći angažman. Percipiranje pojedinačnih fotografija koje su prelomljene kroz prizmu iste ideje zahtijeva aktivnije promišljanje i holistički pristup u dekodiranju poruke koju kolekcija prenosi kroz vizualni eter – od uma autora do uma promatrača. Stoga je kolekcija biser u kruni fotografskog djelovanja, a ova izložba još jednom potvrđuje visoku razinu autentičnog doživljaja fotografije kod autora koji su se okupili u Fotoklubu Zagreb.

mr. sc. Damir Tiljak

AUTORI:

1. mjesto

Nataša Ljubojević - Plava tišina

2. mjesto

Nenad Martić – At the theatre
Zvonimir Rendeli - Angel of Deception

3. mjesto

Vera Jurić - Awakening...
Dražen Tirić - P.E.T.
Ivica Šitum - Field Of Rapeseed