Zaštita, pohrana i prezentacija fotografija i negativa.

Zaštita,  pohrana i prezentacija fotografija i negativa.

Čuvanje i arhiviranje fotografija: preventiva i prezentacija

Predavanje u Fotoklubu Zagreb za sve koji imaju bar jedan obiteljski album fotografija

Krešimir Jadro iz firme Crescat održat će u utorak 01. ožujka predavanje u kojem će obuhvatiti najvažnije aspekte čuvanja i arhiviranja fotografija i fotografskih materijala. Ako imate bar jedan obiteljski album s fotografijama koje želite sačuvati za buduće generacije ovo je predavanje koje će vam zasigurno biti zanimljivo.

Ovo je predavanje za vas praktično obavezno ako ste kolekcionar ili to namjeravate postati; ili ako ste fotograf i imate svoju zbirku negativa i fotografija koju želite sačuvati.

Na predavanju će se obraditi sljedeće teme:

Važnost preventivne zaštite fotografija i negativa, s posebnim naglaskom na privatne zbirke.
Uzroci oštećenja, te standardi i propisi za čuvanje.
Testiranje materijala s kojima fotografije i negativi dolaze u doticaj.
Rukovanje s negativima i fotografijama te njihovo čuvanje.
Moderni materijali i oprema za pohranu fotografija i negativa,
Izlaganje, montaža i uramljivanje: kad, kako, koliko i na koji način.

Predavanje je otvoreno za javnost, ulaz je besplatan. Početak predavanja je u 19 sati, a održat će se u Fotoklubu Zagreb, Ilica 29/III, Zagreb. Broj posjetitelja je ograničen veličinom prostorije, stoga na vrijeme zauzmite svoje mjesto.